Престолы храма

Главный престол храма освящен в честь  святого пророка Илии 7 января 1990 г.        (Престольный праздник 2 августа)

Тропарь Илие пророку, глас 4:

Во плоти Ангел, / пророков основание, / вторый Предтеча пришествия Христова, Илия славный, / свыше пославый Елисееви благодать / недуги отгоняти / и прокаженныя очищати, / темже и почитающим его точит исцеления.

Престол, расположенный в левом приделе храма,освящен в честь Рождества Пресвятой Богородицы 21 ноября 2001 г.(Престольный праздник 21 сентября)

Тропарь Рождеству Пресвятой Богородицы, глас 4:

Рождество Твое, Богородице Дево, / радость возвести всей вселенней: / из Тебе бо возсия Солнце правды Христос Бог наш, / и разрушив клятву, даде благословение, / и упразднив смерть, дарова нам живот вечный.

Придел, расположенный в правой стороне храма, посвящен 40 мученикам Севастийским (Престольный праздник 22 марта)

Тропарь Сорока мученикам  Севастийским, глас 3:

Страстотерпцы Христовы четыредесяте,/ во граде Севастийстем мужествен­но пострадавшии, / чрез огнь и воду прошедшии, / в покой вечный вшедшии, / молитеся о нас ко Господу / да жизнь мирну сохранит / и души наша спасет, яко Человеколюбец.

Престол, расположенный в цокольном крестильном храме, освящен в честь святого праведного Иоанна Кронштадтского 2 января 2004 г. (Престольный праздник 2 января)

Тропарь св. прав. Иоанну Кронштадтскому, глас 1:

Православныя веры поборниче. / Земли Российския печальниче, / пастырем правило и образе верным, / покаяния и жизни во Христе проповедниче. / Божественных таин благоговейный служителю / и дерзновенный о людех молитвенниче, / отче праведный Иоанне, /целителю и предивный чудотворче, / граду Кронштадту похвало / и церкви нашея украшение, / моли всеблагаго Бога / умирити мир и спасти души наша.

Схемы расположения икон в храме:

Главный алтарь.

Иконостас.